فروردین ۱۵, ۱۳۹۳ محمدعلی 0دیدگاه

فردا اولین روز کاری من در سال ۹۳ است ، تعطیلات فرصت خوبی برای فکر کردن در رابطه با مسائلی بود که مدت ها در ذهن داشتم و امیدوارم امسال برای همکارانم ، دوستانم و خودم سال خوبی از همه لحاظ از جمله بحث کاری باشد ، چند وقت پیش به این مساله فکر میکردم که چطور میتوانم در سال جدید محیط کاری خودم را تغییر بدهم که نهایتا” مواردی که از نظر من مفید به نظر میرسید را در زیر لیست کردم که امیدوارم این تجربه کوچک هم برای شما مفید باشد .

محیط منظم داشته باشید

محیط کاری ما نشانه شخصیت ما است و بهم ریختگی محیط نشان دهنده درون بهم ریخته است ، سعی کنید نظامی برای مرتب سازی محیط کاری خود پیدا کنید و در رابطه با استفاده از وسایل مشترک قوانین ایجاد کنید تا همیشه محیط مرتب و منظم داشته باشید .

میز خود را در جای مناسبی قرار دهید

اگر امکان جابجایی میز در اتاق را دارید به محیط اتاق نگاهی بیاندازید و جایی را که حس بهتری میدهد را به عنوان محل قرارگیری میز خود انتخاب کنید ، این کار به شما کمک زیادی خواهد کرد !

گیاهان دوست انسان ها هستند

گیاهان رابط انسان و طبعیت در محیط کار هستند رنگ سبز باعث خلاقیت میشود و علاوه بر آن باعث بهینه سازی هوا میشود ، یک گیاه مناسب با محل کار خود بیابید و از آن نگه داری کنید .

روشنایی مناسب

بهترین نوع روشنایی ، روشنایی طبیعی است پس از اگر به روشنایی طبیعی دسترسی دارید تا ساعاتی که روشنایی وجود دارد به سراغ روشنایی های مصنوعی نروید و در زمان عدم وجود روشنایی از لامپ های ترکیبی استفاده کنید تا روشنایی طبیعی تری داشته باشید .

رنگ را فراموش نکنید

محیط کار خود را یکنواخت نکنید و از رنگ در محیط کار خود استفاده کنید این استفاده میتواند در ابزارهای شما باشد از رنگ هایی استفاده کنید که به شما انرژی میدهد برای آشنایی بیشتر با رنگ ها پیشنهاد میکنم جستجویی در رابطه با روانشناسی رنگ ها داشته باشید .

تصاویر

خاطرات خوب ! لحظات خوب ! مسائلی هستند که به آدمی امید میدهد پس اگر تصویری دارید که از آن خاطره خوبی دارید حتما” آن را روی میز خود قرار دهید .

موزیک

محیط را خشک نگاه ندارید ، یک موزیک ملایم در کنار کار شما واقعا” مفید است ، اما قرار بگذارید و هر هفته موزیک ها را عوض کنید تا یکنواختی ایجاد نشود .

شکلات

یک ظرف شکلات لازمه هر کاری است ! حتی در هنگام عصبانیت شکلات تعارف کنید تا محیط دوستانه داشته باشید .

اصراف نکنید

سعی کنی اصراف نکنید و یک لیست از مواد مصرفی خود داشته باشید و هر هفته از آن آمار بگیرید و ببیند چطور میتوانید مصرف آن را کاهش دهید .

موارد بالا نکاتی بودند که به نظر من میتواند تغییر ایجاد کند و اگر شما هم موردی را تجربه کرده اید خوشحال میشوم در بخش نظرات با من و سایر خوانندگان به اشتراک بگذارید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *