اردیبهشت ۲, ۱۳۹۳ محمدعلی 2دیدگاه

تکنیک های بازی‌وار سازی سعی بر این دارند که در خواسته های طبیعی افراد نظیر رقابت و پیشرفت نفوذ کنند و او را محصور خود نمایند استراتژی اصلی بازی‌وار سازی دادن پاداش به افراد در مقابل انجام کارهای مورد نظر است . که در دنیای بازی میتوان از پاداش هایی نظیر مدال ، پرشدن نوار پیشرفت ، سِمَت و یا در دنیای واقعی تشویق ، پاداش نقدی و … استفاده کرد . در این مطلب قصد دارم به صورت تیتر وار به همراه یک توضیح کوچک به دو تکنیک بازی وار سازی اشاره کنم ،دو تکنیک از اصلی ترین تکنیک های این مبحث .

مسابقه برگزار کنید

مسابقه یک عنصر مهم در بازی های واقعی است که می تواند در بازی‌وار سازی انجام کارهای مورد نظر استفاده شود ، شما میتوانید مسابقه طراحی کنید و در قبال انجام کارها و یا گروهی از کارها پاداش بدهید و ترتیبی اتخاذ کنید که سایر کاربران (کارمندان) از این مساله مطلع شوند به این ترتیب میتوانید حس رقابت ایجاد کنید .

کار در کنار بازی

روش دیگر بازی‌وار سازی این است انجام وظایف موجود همراه با حسی شبیه به بازی باشد برخی از تکنیک های مورد استفاده در این روش عبارتند از اضافه کردن موارد انتخابی ، آموزش، افزایش چالش و یا اضافه کردن روایت .

2 دیدگاه در “تکنیک های بازی وار سازی

  1. کاش قبل از اینکه در مورد مبحثی صحبت کنیم اطلاعات نسبتا دقیقی در موردش داشته باشیم
    بر خلاف اسم مناسبی که برای گیمیفیکیشن استفاده کردید ولی این تعریف ، تنها یک بخش کوچیک از این بحث هست

    1. دوست عزیز ، بنده در حد اطلاعات خودم و بر اساس تجربه شخصی خودم صحبت میکنم باز هم از اینکه گستردگی این بحث را به من گوشزد کردید سپاسگذارم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *